RF Kafesleme (SHIELDING)

Belirli RF radyo frekansı ile çalışan MR cihazları dış ortam frekanslarından ve elektromanyetik parazitlerden etkilenir. RF parazitinin en yaygın olarak, yakınlardaki elektrikli ekipmanlar, transformatörler, motorlar, pompalar veya bilgisayarlar, nabız oksimetresi, ekokardiyografi monitörleri gibi elektronik cihazlardan üretilen frekanslara bağlıdır.

Farklı güçteki MR cihazlarının frekansları, çeşitli özel ve ticari iletişim cihazları tarafından kullanılanlarla örtüşmektedir. (örneğin FM radyo 88-108 MHz’den bandını işgal eder). MR cihazınız yayın yapan bir TV istasyonunun veya bir amatör radyo meraklısının evinin yanında yer alıyorsa proje ekibimiz bunları ölçümleyerek mutlaka dikkate alacaktır. Etrafta metal yoğunluğu oluşturan unsurları ölçümleyerek mutlaka dikkate alacaktır.

MR cihazınızın görüntü kalitesine doğrudan etki eden bu parazitlerin etkisini ortadan kaldırmak için kaliteli bir RF kafes tasarlanması ve projelendirmesi büyük önem arz eder. Profesyonel proje ekibimiz, MR cihazınızı monte etmeden önce RF kafesini cihazın kurulacağı yerin koşullarına uygun olarak hazırlar ve kurar. En üst kalite rijit malzemelerden üretilen kafesin kurulum sonrası özel test aletleri ile kaçak testleri tamamlanır ve bu sonuçlara göre gerekirse güçlendirme çalışması yapılır. Gerekli görüldüğünde magnet için ilave destek pedleri eklenebilir.

 

Servis Talebi Oluşturun

Sitemizden veya çağrı merkezimizden servis talebi oluşturabilirsiniz

Bizi Arayın 0850 226 26 22